Kredyty konsumenckie oferowane przez Santander Bank Polska mogą podlegać sankcji darmowego kredytu w przypadku, gdy występują w nich błędy formalne lub merytoryczne, które naruszają obowiązujące przepisy prawa. Dotyczy to głównie umów, które nie zawierają wszystkich niezbędnych informacji lub zawierają nieprawidłowe obliczenia. Sprawdź swoją umowę i odzyskaj odsetki z kredytu w Santander Bank Polska.
Czym jest kredyt konsumencki?
Zasadniczo, środki z kredytu konsumenckiego, które mogą podlegać sankcji darmowego kredytu, nie mogą być wykorzystywane na cele związane z działalnością gospodarczą. Kredyt konsumencki może być przeznaczony na realizację osobistych potrzeb takich jak np. remont mieszkania lub domu, zakupu samochodu lub pokrycie kosztów wakacyjnych wyjazdów. Maksymalna kwota takiego kredytu to 255 550 zł. Może on być udzielany w różnych formach, takich jak kredyt gotówkowy, pożyczka, kredyty odnawialne oraz karty kredytowe.
Błędne umowy o kredyt konsumencki w Santander
W myśl ustawy regulującej kredyty konsumenckie, Santander Bank Polska musi dostarczyć Kredytobiorcom pełnych danych w zakresie zaciąganego zobowiązania. Informacje te powinny zawierać m.in. dane o całkowitym koszcie kredytu, rocznej stopie oprocentowania i zasadach spłaty. Jeśli kredytodawca nie wywiązuje się z obowiązku informacyjnego, masz szansę odzyskać odsetki i prowizje z kredytu konsumenckiego dzięki zastosowaniu sankcji kredytu darmowego.
Celem ustawy jest zapewnienie transparentności ofert kredytowych oraz ochrony konsumentów przed potencjalnie nieuczciwymi praktykami. Mimo obowiązywania ustawy, zdarzają się przypadki niepełnego przestrzegania tych wymogów. Najczęstsze nieprawidłowości obejmują niejasne informacje dotyczące całkowitych kosztów kredytu, przekraczanie ustawowych limitów opłat, naliczanie wyższych kosztów niż pierwotnie ustalono oraz umieszczanie w umowach niedozwolonych klauzul.

Jakie błędy zawierają umowy z Santander Bank Polska?
Sankcja kredytu darmowego w Santander Bank Polska jest możliwa do zastosowania, gdy w umowie kredytowej występują błędy jak np.:
- nieprawidłowe wyliczenie kosztów (np. ubezpieczenia, marże, prowizje, koszty notarialne),
- przekroczenie wysokości maksymalnych kosztów pozaodsetkowych,
- rozbieżności między kwotą kredytu określoną w umowie a rzeczywiście uzyskaną,
- błędnie określone RRSO,
- brak klarownych zapisów dotyczących terminów,
- przekroczenie maksymalnych dopuszczalnych kosztów kredytu przewidzianych przez ustawodawcę,
- brak informacji o możliwości wcześniejszej spłaty kredytu.
Jeśli kredytodawca zaniedbał jakikolwiek z wyżej wymienionych punktów, możesz skorzystać z SKD w Santander Bank Polska i spłacać kredyt bez dodatkowych kosztów, opłat i prowizji.
Sankcja kredytu darmowego Santander Bank Polska
W celu skorzystania z sankcji kredytu darmowego w Santander Bank Polska istotne jest, aby kredyt spełniał określone wymogi formalne. Kwota zobowiązania nie może przekraczać 255 550 zł lub równowartości tej kwoty w innej walucie. Umowa musi być zawarta z konsumentem, a uzyskane środki nie mogą być przeznaczone na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Sankcja kredytu darmowego w Santander Bank Polska obejmuje zarówno czynne kredyty jak i spłacone – jednak w tym przypadku od całkowitej spłaty zobowiązania nie może minąć więcej niż 12 miesięcy. Kluczowym czynnikiem jest to, że umowa kredytowa musi być zawarta po 18 grudnia 2011 roku.
Ile pieniędzy można odzyskać dzięki SKD?
Dzięki sankcji kredytu darmowego w Santander konsumenci mogą odnieść znaczne korzyści finansowe i liczyć na zwrot kosztów kredytu konsumenckiego. Co ciekawe, w niektórych przypadkach kwoty te mogą wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że po zastosowaniu SKD, Santander zwraca wszystkie koszty poniesione przez Kredytobiorcę, czyli odsetki i ubezpieczenia. Dodatkowo, jeśli kredyt jest nadal spłacany, kredytodawca obniża wysokość pozostałych do spłaty rat.

Jak skorzystać z SKD w Santander?
Konsument, który chce skorzystać z sankcji kredytu darmowego w Santander, musi przedłożyć kredytodawcy oświadczenie o chęci skorzystania z SKD. Wniosek o darmowy kredyt w Santander Bank Polska należy skierować do banku w formie pisemnej za pośrednictwem poczty lub złożyć osobiście w placówce bankowej. Należy mieć na uwadze, że w większości przypadków, Santander nie uznaje wniosków o darmowy kredyt – w takim przypadku Kredytobiorca może dochodzić swoich praw na drodze postępowania sądowego. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy profesjonalistów z Votum Consumer Care, którzy dokonają bezpłatnej analizy umowy kredytowej i pomogą uzyskać zwrot kosztów kredytu z Santander Bank Polska. Sprawdź swoją umowę pod kątem możliwości skorzystania z sankcji kredytu darmowego i odzyskaj prowizje z kredytu.