SKD – najczęstsze pytania Klientów cz.3

utworzone przez | kwi 15, 2024 | Aktualności

Udostępnij:

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez Kredytobiorców jest to, jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z sankcji kredytu darmowego. Specjaliści z Votum Consumer Care wskazują, jakie czynniki dyskwalifikują umowę z SKD, a jakie dają szansę na darmowy kredyt.

„Czy klient, który jest w trakcie restrukturyzacji firmy, też może zlecić swoje prywatne zobowiązania tytułem zastosowania SKD?”

Jeżeli wskazane zobowiązania były stricte konsumenckie i nie są powiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej warto poddać je analizie.

Restrukturyzacja zobowiązania z uwagi za zaległości w spłacie rat nie dyskwalifikuje możliwości zawarcia umowy z klientem. W każdym przypadku jednak należy dokonać analizy treści porozumienia dot. restrukturyzacji jak również umowa kredytu/pożyczki nie może być wypowiedziana przez bank/skok.

„Czy są już wyroki w sprawach dotyczących Sankcji Kredytu Darmowego?”

Naturalnie, na rynku są korzystne prawomocne orzeczenia zasądzające roszczenia na rzecz konsumentów w sprawach związanych z SKD.

„Czy maksymalna kwota 255.000,00 złotych może ulec zmianie?”

Powyższa kwota ustalona została przez ustawodawcę w ustawie o kredycie konsumenckim, jeżeli w przyszłości nastąpi nowelizacja ustawy w treści której wartość zostanie skorygowana otworzy to możliwość do działania w sprawie zobowiązań o wyższej wysokości.

puzzle

„Czy wiadomo ile rozpraw może być podczas procesu?

Proces dotyczący sankcji kredytu darmowego powinien być krótki i zwięzły. Jeżeli Sąd dopatrzy się naruszenia – powinien zasądzić na rzecz kredytobiorcy dochodzone środki. Sąd może powołać dowód z opinii biegłego. Nie powinni być przesłuchiwaniu świadkowie.

Należy jednak pamiętać, że to Sąd ustala plan prowadzenia sprawy i jej tempo.

„Czy składamy wniosek do banku za klienta? (czy czekamy aż klient sam uzyska z banku informację?)”

W każdym przypadku wraz z podpisaniem umowy przedkładamy klientowi wniosek do podpisu (2 egzemplarze) oraz wysyłamy go następnie z centrali pocztą tradycyjną do właściwego banku/skoku.

W kilku bankach jak np. BNP Paribas Bank Polska S.A., Bank Polska Kasa Opieki S.A., Bank Millennium S.A. to klient musi złożyć wniosek bezpośrednio
w placówce/oddziale banku.

„Czy niezbędne jest przesłanie dokumentacji kredytowej klienta do centrali?”

W każdym przypadku niezbędne jest dostarczenie do centrali (kserokopii bądź poprzez portal przedstawiciela) podstawowej dokumentacji kredytowej tj.

  • Umowy kredytu wraz załącznikami oraz tabelą opłat i prowizji jeżeli klient ją posiada,
  • Regulaminu do umowy jeżeli był integralną częścią umowy,
  • Wszelkich aneksów oraz porozumień które klient zawarł w trakcie spłaty zobowiązania.

„W prawidłowej umowie przy kredytowanej prowizji bank powinien otrzymać zwrot tej kwoty w ratach, ale bez odsetek?”

Taki powinien być prawidłowy model kredytowania prowizji, jeżeli np. prowizja wynosiła 7200,00 złotych a kredyt był na 36 miesięcy prowizja powinna być spłacana proporcjonalnie w części raty kapitałowej (7200 : 36 = 200,00 złotych) jednak bez naliczania od tych wartości dodatkowych odsetek.

„Czy można połączyć kilka kredytów z jednego banku w jedną sprawę sądową?”

Jeżeli dany kredytobiorca posiada kilka kredytów/pożyczek w jednym banku istnieje możliwość aby złożyć jeden pozew przeciwko kredytodawcy. W każdym przypadku niezbędne jest oczywiście zawarcie ilości umów ze spółką odpowiadającej ilości zawartych z bankiem kredytów.

„Skąd klient po wcześniejszej spłacie kredytu ma wiedzieć czy Bank rozliczył się z nim ze wszystkich pobranych w czasie kredytu opłat?”

W przypadku wcześniejszej spłaty zobowiązania bank dokonać powinien proporcjonalnego do czasu trwania umowy zwrotu prowizji/opłaty przygotowawczej czy też ubezpieczenia.

W pierwszej kolejności kredytobiorca może to zweryfikować na swoim rachunku osobistym bądź uzyskać taką informację na infolinii danego banku, na podstawie naszego wniosku o wydanie dokumentów i informacji również możemy uzyskać taką informację. W wielu przypadkach jednak, ze względu na maksymalny 12 miesięczny termin powołania się na SKD rekomendujemy aby klient ustalił taką informację na własną rękę w sposobie j/w.

pytania

„Jakie rodzaje umów otrzymują rekomendację negatywną w projekcie SKD?

  • Kredyty/pożyczki hipoteczne,
  • Kredyty samochodowe na pojazd służbowy związany bezpośrednio z prowadzeniem działalności gospodarczej,
  • Kredyty/pożyczki konsolidacyjne które spłaciły poprzednie zobowiązania związane
    z prowadzeniem działalności gospodarczej,
  • Kredyty/pożyczki gotówkowe przekazane na: spłatę zobowiązań dot. działalności gospodarczej, zakup rzeczowych składników firmy, usług, środków trwałych do firmy,
  • Kredyty/pożyczki gotówkowe przeznaczone na zakup przez kredytobiorcę który jest rolnikiem (prowadzi działalność rolniczą), ciągnika czy też innych maszyn rolniczych, gruntów rolnych, nawozów, zwierząt etc.
  • Kredyty/pożyczki wypowiedziane np. z uwagi na zaległości w spłacie, nie wykonanie przez kredytobiorcę warunków umownych.

„Jakie rodzaje umów otrzymują rekomendację pozytywną w projekcie SKD?”

  • Kredyty/pożyczki gotówkowe,
  • Kredyty samochodowe na pojazd prywatny nie związany bezpośrednio lub następnie z prowadzeniem działalności gospodarczej,
  • Kredyty/pożyczki konsolidacyjne które spłaciły poprzednie zobowiązania konsumenckie nie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej,
  • Kredyty/pożyczki gotówkowe przekazane na remont nieruchomości mieszkalnej (domu bądź mieszkania).

„Czy podczas postępowania sądowego Sąd weryfikuje cel na który kredytobiorca wykorzystał środki z kredytu?”

Tak, będzie to przedmiotem rozpatrywania sprawy, dlatego tak istotny jest konsumencki cel zawartej z kredytodawcą umowy.

„Czy jest wykaz wszystkich kosztów jakie ponosi klient przed, w trakcie i po procesie, tak żeby wszystkie były w jednym miejscu?”

W treści Umowy Zlecenia SKD oraz jej załącznika tj. Informacji o kosztach postępowania wyszczególnione zostały wszelkie koszty związane z wykonaniem umowy oraz postępowaniem sądowym.

„Kredytobiorca posiada 2 kredyty które zostały wypowiedziane z uwagi na zaległości w spłacie rat, czy takie umowy są do przyjęcia?”

W przypadku wypowiedzenia umowy przez kredytodawcę z uwagi na brak płatności bądź naruszenia przez kredytobiorcę innych zapisów zgodnych z treścią umowy w każdym przypadku rekomendacja co do zawarcia umowy będzie negatywna.

„Umowę pożyczki zawarły dwie osoby, jedna zmarła jeden dwa lata temu, jak podpisać umowę?

  • W pierwszej kolejności niezbędne jest przeprowadzenie postępowania spadkowego oraz uzyskanie aktu poświadczenia dziedziczenia bądź postanowienia sądu w przedmiocie nabycia spadku.
  • Następnie zawieramy umowę z żyjącym kredytobiorcą oraz wszystkimi spadkobiercami wymienionymi w w/w dokumencie.

Jeśli wciąż masz pytania dotyczące sankcji kredytu darmowego, skonsultuje je z naszymi specjalistami z Votum Consumer Care i przekonaj się czy możesz płacić niższe raty.

utworzone przez | kwi 15, 2024 | Aktualności

Udostępnij:

Sprawdź, jak odzyskać pieniądze za błędy w umowie pożyczki.

Zwrot z banku może wynosić nawet: 52 863.61 >>>

R

Bezpłatna analiza umowy pożyczki

sankcja kredytu darmowego zwrot z banku

Twoją sprawą zajmą się

profesjonaliści

Dowiedz się więcej...

Klauzule abuzywne i SKD: jak uchronić się przed niekorzystnymi warunkami kredytu?

Nieuczciwe zapisy w umowie kredytowej mogą Cię sporo kosztować. Dowiedz się, jak je rozpoznać i kiedy możesz zastosować sankcję kredytu darmowego.

Sankcja kredytu darmowego Opole. Pomagamy Konsumentom

Masz kredyt konsumencki i podejrzewasz błędy w umowie? Sankcja kredytu darmowego pozwala odzyskać niesłusznie pobrane opłaty. Sprawdź, jak Votum Consumer Care może Ci pomóc!

Nadpłata kredytowa – jak ubiegać się o jej zwrot?

Masz kredyt konsumencki? Sprawdź, czy Twoja umowa nie zawiera błędów. Dowiedz się, jak ubiegać się o zwrot nadpłaty kredytowej z pomocą Votum Consumer Care i oszczędzić!

Wcześniejsza spłata kredytu – czy nadal można starać się o zwrot prowizji od banku?

Wcześniejsza spłata kredytu to nie tylko ulga od rat, ale także możliwość odzyskania części prowizji. Z Votum Consumer Care dowiesz się, jak odzyskać należne środki za wadliwe kredyty.

Sankcja kredytu darmowego: poznaj fakty i mity

Sankcja kredytu darmowego to skuteczne narzędzie dla kredytobiorców, które może znacznie obniżyć koszty kredytu. Odkryj fakty i mity na ten temat oraz dowiedz się, jak Votum Consumer Care wspiera konsumentów w wykrywaniu błędów w umowach kredytowych i odzyskiwaniu nadpłaconych kosztów.

Czy bank może pobierać od kredytobiorcy odsetki od prowizji?

Poznaj swoje prawa i dowiedz się, jak dzięki sankcji kredytu darmowego odzyskać nadpłacone opłaty oraz zmniejszyć koszty kredytu.

Sankcja kredytu darmowego w Raiffeisen Bank S.A. – poradnik

Masz kredyt w Raiffeisen Bank? Twoja umowa może zawierać błędy, które pozwolą odzyskać prowizje! Sprawdź, jak skorzystać z sankcji kredytu darmowego i skontaktuj się z ekspertami od analizy umów.

Jak obniżyć ratę kredytu? Sprawdź, czy masz wadliwą umowę!

Kredyt konsumencki staje się obciążeniem? Sprawdź, jak dzięki sankcji kredytu darmowego i analizie umowy kredytowej możesz obniżyć raty lub nawet całkowicie je wyeliminować.

Jak skorzystać z SKD w Krakowie?

Kredyt bez dodatkowych opłat, prowizji i odsetek może być dostępny dla tysięcy Kredytobiorców. Warunkiem jest wykazanie, że umowa kredytowa zawiera błędy, a kredytodawca dopuścił się uchybień w odniesieniu do ustawy o kredycie konsumenckim. Sankcją kredytu darmowego...

Jak odzyskać odsetki i prowizje z kredytu – BNP Paribas

W dzisiejszych czasach kredyty konsumenckie są popularnym narzędziem finansowym, które pozwalają konsumentom realizować swoje cele i marzenia. Aby chronić konsumentów przed nieuczciwymi praktykami kredytodawców, wprowadzono określone regulacje prawne dotyczące...

Kontakt

Votum Consumer Care Sp. z o.o.

71 302 45 00

biuro@votum-cc.pl

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

poniedziałek – piątek: 8.00 – 16.00

Bezpłatna analiza

Umów się na bezpłatną analizę. Sprawdzenie przez nas umowy kredytowej nie zobowiązuje Cię do skorzystania z naszej oferty.

Klauzula informacyjna
1. Administrator danych osobowych: Votum Consumer Care sp. z o.o.
2. Cele przetwarzania: kontakt z Administratorem; przedstawienie oferty, korzystanie z plików cookies.
3. Przysługujące prawa: dostępu i sprostowania danych, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, wycofania zgody w każdym czasie.
Pełna informacja w Polityce prywatności.