SKD – najczęstsze pytania Klientów cz.2

utworzone przez | kwi 8, 2024 | Aktualności

Udostępnij:

Eksperci z Votum Consumer Care pomagają Kredytobiorcom na terenie całej Polski w uzyskaniu sankcji kredytu darmowego. Przy zastosowaniu instytucji, Kredytobiorcy mają możliwość płacić raty mniejsze nawet o połowę. Warto zaznaczyć, że z SKD mogą skorzystać miliony osób, nie dziwi więc fakt, że wśród Kredytobiorców pojawiają się liczne pytania. Specjaliści z Votum Consumer Care odpowiadają na najczęściej zadawane pytania.

„Jakie banki już oceniliśmy pozytywnie w sprawach SKD?„

lista banków

„Czy możliwe będzie zawieszenie płatności rat w trakcie procesu?„

Po dokonaniu kompleksowej analizy prawnej nie będziemy składać wniosków o zawieszenie płatności/zabezpieczenie powództwa. Związane jest to z rodzajem roszczenia/żądaniem z jakim będziemy występować w sprawach SKD.

W przypadku kredytów frankowych, wnosimy o zapłatę i tzw. ustalenie, że umowa jest nieważna. Zawieszenie rat jest możliwe ze względu na właśnie to drugie roszczenie.

W przypadku spraw SKD będziemy wnosić jedynie o zapłatę świadczenia za okres historyczny. Tu nie mamy możliwości żądania zawieszenia płatności rat.

„Jak wygląda proces sądowy w sprawach SKD, od momentu złożenia reklamacji do banku?”

I Instancja:

Pozew – odpowiedź na pozew – replika – powołanie biegłego (ewentualność) – przesłuchanie powoda oraz świadków (ewentualność) – Wyrok I instancji 

II Instancja:

Apelacja – odpowiedź na apelację – Wyrok II Instancji

Sąd Najwyższy

(Skarga kasacyjna): w przypadku WPS większych niż 50.000,00 zł

 

pytania

„Jak długo potrwać może postępowanie sądowe w sprawie SKD?”

Z uwagi na fakt, iż zdecydowana większość spraw/pozwów trafiać będzie do Sądów Rejonowych z uwagi na wartości przedmiotu sporu (nie przekraczającą 100 tysięcy złotych) przewidujemy, iż postępowanie w sprawie SKD potrwa około 24 miesięcy od dnia złożenia pozwu.

„Czy klient który z kredytu konsumpcyjnego na dowolny cel wykupił samochód z leasingu i od tego momentu jest jego samochodem prywatnym nie służącym do prowadzenia działalności, może skorzystać z SKD?”

Spłacając leasing konsument dokonał spłaty zobowiązania powiązanego z prowadzeniem działalności gospodarczej. Takie przypadki nie są w kręgu naszego zainteresowania zgodnie z rekomendacją.

„Czy SKD jest dla osób które są po rozwodzie ale nie mieszkają ze sobą, rozstali się w negatywnych relacjach?”

W przypadku projektu Sankcji Kredytu Darmowego niezbędne jest zawarcie umowy ze wszystkimi kredytobiorcami uprawnionymi do dochodzenia roszczeń, w tym przypadku małżeństwem po rozwodzie.

„Czy SKD podlegają również kredyty hipoteczne w PLN?”

W przypadku kredytów hipotecznych również istnieje możliwość powołania się na sankcję kredytu darmowego, jednak w tych przypadkach konsument może odzyskać jedynie odsetki za 4 lata wstecz od dnia złożenia oświadczenia, bez korzyści na przyszłość dlatego też kredyty hipoteczne nie są w kręgu naszego zainteresowania.

Zgodnie z obowiązującą rekomendacją kredyty hipoteczne podlegają rekomendacji negatywnej.

„W których bankach są umowy, które nie kwalifikują się pod SKD?”

Z uwagi na mnogość wzorców stosowanych przez bank, nie dyskwalifikujemy całkowicie banku bądź skoku, każdą umowę należy indywidualnie przeanalizować w oparciu o parametry z umowy.

zebranie

„Czy tylko banki i skoki bierzemy pod uwagę? Jak z poza bankowymi podmiotami  typu Smartney, Cofidis, Supergrosz, Bocian, Provident?”

W kręgu naszego zainteresowania są wyłącznie banki oraz skoki ze względu na swoje stabilne kondycje finansowe.

Zobowiązania gotówkowe udzielane przez w/w podmioty otrzymują rekomendację negatywną.

Kredytobiorco, jeśli masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi, wkrótce omówimy kolejne aspekty dotyczące sankcji kredytu darmowego. Niemniej jednak, jeśli nie chcesz czekać, już teraz skorzystaj z pomocy ekspertów z Votum Consumer Care. Przekonaj się czy podobnie jak miliony innych Kredytobiorców, masz możliwość skorzystania z sankcji kredytu darmowego.

utworzone przez | kwi 8, 2024 | Aktualności

Udostępnij:

Sprawdź, jak odzyskać pieniądze za błędy w umowie pożyczki.

Zwrot z banku może wynosić nawet: 52 863.61 >>>

R

Bezpłatna analiza umowy pożyczki

sankcja kredytu darmowego zwrot z banku

Twoją sprawą zajmą się

profesjonaliści

Dowiedz się więcej...

Sankcja kredytu darmowego w Banku BPH S.A.

Sankcja kredytu darmowego w Banku BPH S.A. jest karą dla kredytodawcy za błędy w umowie kredytowej. Dowiedz się, jak dzięki tej sankcji przekształcić swój kredyt w Banku BPH S.A  na darmowy. Statystyki wskazują, że aż 7 na 10 umów kredytowych może zawierać błędy,...

GK Votum zwiększa działania w sprawach SKD: już 3 tysiące kontraktów!

Grupa Kapitałowa Votum odnotowuje dynamiczny wzrost zainteresowania usługami związanymi z dochodzeniem roszczeń z tytułu sankcji kredytu darmowego. Już 3 tysiące kontraktów, a więcej pozwów jest już w drodze!

Bezkosztowy kredyt w Pekao S.A. Konsumenci korzystają z SKD

Jeśli bank lub firma pożyczkowa narusza przepisy, Kredytobiorca może na tym skorzystać. W celu ochrony konsumentów przed nieuczciwymi działaniami stworzono instytucję prawną znaną jako sankcja kredytu darmowego. Można z niej skorzystać w przypadku wykrycia naruszeń...

Sankcja kredytu darmowego – Warszawa. Pomoc konsumentom

Sankcja kredytu darmowego jest zapisem, który umożliwia Kredytobiorcom odzyskanie wszystkich opłat, odsetek oraz prowizji nałożonych przez bank, pod warunkiem odnalezienia w umowie błędów lub niedopatrzeń ze strony kredytodawcy. Zasady, których muszą przestrzegać...

Ustawa reguluje warunki darmowego kredytu. Kto może skorzystać z SKD?

W ustawie dotyczącej kredytu konsumenckiego zawarto mechanizm mający na celu zmotywowanie kredytodawców do dokładnego przestrzegania nałożonych przez prawo obowiązków. Coraz więcej konsumentów korzysta z tego zabezpieczenia. Przypomnijmy, czym jest sankcja kredytu...

Kiedy warto skorzystać z SKD w Millennium Bank?

Millennium Bank to jeden z największych kredytodawców na polskim rynku finansowym. Przez lata udzielał nie tylko kredytów powiązanych z walutą obcą, ale również pożyczek w polskiej walucie. Właśnie te kredyty, zawarte po 18 grudnia 2011 roku mogą posiadać wadliwe...

SKD: jakie błędy popełniają banki w umowach kredytowych?

Instytucja sankcji kredytu darmowego została powołana w celu ochrony Kredytobiorców przed nieuczciwymi praktykami sektora bankowego. Od 18 grudnia 2011 roku, za sprawą ustawy o kredycie konsumenckim, Kredytobiorcy posiadają narzędzie prawne, umożliwiające im skuteczną...

Jak zakwalifikować swój kredyt do SKD?

Większość umów pożyczek i kredytów funkcjonująca na polskim rynku kwalifikuje się do skorzystania z tzw. sankcji kredytu darmowego. Poprzez zastosowanie SKD, pożyczkobiorca jest uprawniony do zwrotu instytucji pożyczkowej wyłącznie kapitału udostępnionej pożyczki, bez...

Sankcja kredytu darmowego w mBank. Jakie warunki trzeba spełnić?

Oprócz pozwów Frankowiczów, do sądów trafia coraz więcej wniosków od Kredytobiorców złotowych, posiadających zobowiązanie finansowe wobec mBank. Jak wskazują statystyki, coraz częściej sięgają po narzędzia umożliwiające im obniżenie comiesięcznych rat. Jakie warunki...

Jakie dokumenty są wymagane, aby skorzystać z SKD?

W dzisiejszych czasach dostęp do różnorodnych form finansowania jest kluczowy dla realizacji wielu przedsięwzięć, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. W ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszy się darmowy kredyt. Choć pojęcie to może brzmieć nieco...

Kontakt

Votum Consumer Care Sp. z o.o.

71 302 45 00

biuro@votum-cc.pl

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

poniedziałek – piątek: 8.00 – 16.00

Bezpłatna analiza

Umów się na bezpłatną analizę. Sprawdzenie przez nas umowy kredytowej nie zobowiązuje Cię do skorzystania z naszej oferty.

Klauzula informacyjna
1. Administrator danych osobowych: Votum Consumer Care sp. z o.o.
2. Cele przetwarzania: kontakt z Administratorem; przedstawienie oferty, korzystanie z plików cookies.
3. Przysługujące prawa: dostępu i sprostowania danych, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, wycofania zgody w każdym czasie.
Pełna informacja w Polityce prywatności.