Eksperci z Votum Consumer Care pomagają Kredytobiorcom na terenie całej Polski w uzyskaniu sankcji kredytu darmowego. Przy zastosowaniu instytucji, Kredytobiorcy mają możliwość płacić raty mniejsze nawet o połowę. Warto zaznaczyć, że z SKD mogą skorzystać miliony osób, nie dziwi więc fakt, że wśród Kredytobiorców pojawiają się liczne pytania. Specjaliści z Votum Consumer Care odpowiadają na najczęściej zadawane pytania.
„Jakie banki już oceniliśmy pozytywnie w sprawach SKD?„
„Czy możliwe będzie zawieszenie płatności rat w trakcie procesu?„
Po dokonaniu kompleksowej analizy prawnej nie będziemy składać wniosków o zawieszenie płatności/zabezpieczenie powództwa. Związane jest to z rodzajem roszczenia/żądaniem z jakim będziemy występować w sprawach SKD.
W przypadku kredytów frankowych, wnosimy o zapłatę i tzw. ustalenie, że umowa jest nieważna. Zawieszenie rat jest możliwe ze względu na właśnie to drugie roszczenie.
W przypadku spraw SKD będziemy wnosić jedynie o zapłatę świadczenia za okres historyczny. Tu nie mamy możliwości żądania zawieszenia płatności rat.
„Jak wygląda proces sądowy w sprawach SKD, od momentu złożenia reklamacji do banku?”
I Instancja:
Pozew – odpowiedź na pozew – replika – powołanie biegłego (ewentualność) – przesłuchanie powoda oraz świadków (ewentualność) – Wyrok I instancji
II Instancja:
Apelacja – odpowiedź na apelację – Wyrok II Instancji
Sąd Najwyższy
(Skarga kasacyjna): w przypadku WPS większych niż 50.000,00 zł
„Jak długo potrwać może postępowanie sądowe w sprawie SKD?”
Z uwagi na fakt, iż zdecydowana większość spraw/pozwów trafiać będzie do Sądów Rejonowych z uwagi na wartości przedmiotu sporu (nie przekraczającą 100 tysięcy złotych) przewidujemy, iż postępowanie w sprawie SKD potrwa około 24 miesięcy od dnia złożenia pozwu.
„Czy klient który z kredytu konsumpcyjnego na dowolny cel wykupił samochód z leasingu i od tego momentu jest jego samochodem prywatnym nie służącym do prowadzenia działalności, może skorzystać z SKD?”
Spłacając leasing konsument dokonał spłaty zobowiązania powiązanego z prowadzeniem działalności gospodarczej. Takie przypadki nie są w kręgu naszego zainteresowania zgodnie z rekomendacją.
„Czy SKD jest dla osób które są po rozwodzie ale nie mieszkają ze sobą, rozstali się w negatywnych relacjach?”
W przypadku projektu Sankcji Kredytu Darmowego niezbędne jest zawarcie umowy ze wszystkimi kredytobiorcami uprawnionymi do dochodzenia roszczeń, w tym przypadku małżeństwem po rozwodzie.
„Czy SKD podlegają również kredyty hipoteczne w PLN?”
W przypadku kredytów hipotecznych również istnieje możliwość powołania się na sankcję kredytu darmowego, jednak w tych przypadkach konsument może odzyskać jedynie odsetki za 4 lata wstecz od dnia złożenia oświadczenia, bez korzyści na przyszłość dlatego też kredyty hipoteczne nie są w kręgu naszego zainteresowania.
Zgodnie z obowiązującą rekomendacją kredyty hipoteczne podlegają rekomendacji negatywnej.
„W których bankach są umowy, które nie kwalifikują się pod SKD?”
Z uwagi na mnogość wzorców stosowanych przez bank, nie dyskwalifikujemy całkowicie banku bądź skoku, każdą umowę należy indywidualnie przeanalizować w oparciu o parametry z umowy.
„Czy tylko banki i skoki bierzemy pod uwagę? Jak z poza bankowymi podmiotami typu Smartney, Cofidis, Supergrosz, Bocian, Provident?”
W kręgu naszego zainteresowania są wyłącznie banki oraz skoki ze względu na swoje stabilne kondycje finansowe.
Zobowiązania gotówkowe udzielane przez w/w podmioty otrzymują rekomendację negatywną.
Kredytobiorco, jeśli masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi, wkrótce omówimy kolejne aspekty dotyczące sankcji kredytu darmowego. Niemniej jednak, jeśli nie chcesz czekać, już teraz skorzystaj z pomocy ekspertów z Votum Consumer Care. Przekonaj się czy podobnie jak miliony innych Kredytobiorców, masz możliwość skorzystania z sankcji kredytu darmowego.